Haber

Kayseri Kocasinan’da aspirin hasadı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Hasat sonrası üretilecek yemeklik aspir yağını Dost Pazarı’nda ihtiyaç sahibi ailelere hediye olarak dağıtacaklarını belirten Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bu çalışmanın “kendi kendine yeten bir belediye” olarak Türkiye’ye her alanda örnek teşkil ettiğini vurguladı. .

Hasanarpa İlçesi’nde 100 dönüm arazide aspirin hasadına katılan Önder Çolakbayrakdar, biçerdövere çıkarak hasat işlemini gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalarla Türkiye’ye örnek ve model olduklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, “Ülkemizde her alanda üretimi yaygınlaştırmak, Kayserimizi her alanda örnek bir üretim haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle tarımsal üretim konusunda Kocasinan Belediyesi olarak tarımsal üretimi yaygınlaştırmak için çalışıyoruz. Bu noktada Hasanarpa Mahallesi’nde 100 dönümlük kendi arazimize aspir ektik ve şu anda hasadını yapıyoruz. Aspir ekiminden sonra hasadını yapıp elde edilen aspir yağını ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bu noktada hem tarımı teşvik etmek hem de ilimizde tarımsal işlerin farklı alternatiflerinin üretilebileceğini göstermek değerli ve pahalıdır. Özellikle aspir yağını ihtiyaç sahiplerine yenilebilir olarak dağıtıyor, bunun sonucunda üretimden tüketime kadar zinciri tamamlıyoruz. Her alanda ‘kendi kendine yeten belediye’ olmanın örneğidir. Kendi çalışmalarımızı vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. ‘Kendi kendine yeten bir belediye’ olarak yaptığımız bu çalışmalar şehrimizden tüm Türkiye’ye örnek teşkil ediyor. Şu ana kadar yaptığımız çalışmaların yanı sıra bundan sonra yeni projelerimiz ile Kocasinan’ımız için farkları hayata geçireceğiz. Bu vesileyle, “Anadolu’da ekmeğini topraktan çıkaran hemşerilerimizin hasatları bereketli olsun” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi tarımın, hayvancılığın ve tarımsal üretimin gelişmesi noktasında çiftçinin yanında olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu