Haber

Edirne’den bir kesit

CHP Edirne İl Başkanlığına seçilen Samet Kahraman, düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle öne çıktı.

Kahraman, hem görüşmek hem de gündemi değerlendirmek için toplantıya geldiklerini belirtti.

Siyasette önceliğinin her zaman vatan ve bayrak olduğunu belirten Kahraman, bunu yüreğinde taşıyarak ve göstererek yaşadığını söyledi.

Eski lider Fevzi Pekcanlı’nın milletvekili adayı olmak için görevden ayrıldığını hatırlatan Kahraman, “Başarılarının devamını dilerim. İl yönetim kurulu olarak bir seçim yaptık. Seçim sonunda arkadaşlar bize lütufta bulundu. Bu seçimde kaybeden yok. Bundan sonra birlikte çalışacağız.” dedim.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bugün bir bütün olduklarını ve aslında tüm seçilmişlerle birlikte güç gösterisi yaptıklarını söyledi.

Gaytancıoğlu, hükümet ekonomipolitikalarını eleştirdiler.

“Partimizin işine karışma”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kahraman’a yeni görevinde başarılar diledi.

Edirne’de bazı şahısların sosyal medya üzerinden asılsız bilgilerle gündem değiştirmeye çalıştıklarını belirten Gürkan, “Kıt bilgilerinizle partimizin işine karışmayın. Yüzünüze söylüyorum.” dedim.

Gürkan, yıllardır Edirne’de siyaset yaptığını ve gizli bir şey yapmadığını belirtti.

-Edirne Yeşilay Şubesi olağan genel kurulu yapıldı

Türkiye Yeşilay Derneği Edirne Şubesi’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulda, mevcut lider Müzekka Bayrak yeniden seçildi.

Edirne Yeşilay Şubesi toplantı salonunda gerçekleştirilen genel heyete Türkiye Yeşilay Derneği Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence, Edirne Yeşilay Şubesi üyeleri katıldı.

Genel kurul gündeminin ardından seçimlere geçildi. Seçimde yeniden lider seçilen Bayrak, Edirne’de bağımlılıklardan uzak durarak hayata dair umutları yükseltmeyi ve her ailede en az bir Yeşilay gönüllüsü bulundurmayı hedeflediklerini belirtti.

Bayrak’ın başkanlığındaki yönetim, Fatih Erel, Zeynep Kaya Demirtaş, Ümran Güzey ve Cemal Seçkin’den oluşuyordu.

-Proje final konferansı ile sona erdi

Avrupa Birliği Erasmus+ Spor programı kapsamında desteklenen 7 ülkeden 9 ortakla yürütülen ve Edirne merkezli Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’nin (TRAKDOSK) da ortağı olduğu “Entelektüel Gençlere Güç Vermek”, özel gereksinimli çocuk ve gençlerin spora katılımını ve fırsat eşitliğini artırmak, özgüvenlerini güçlendirmektir. Engelliler Spor Yoluyla (SociPORT) Projesi’nin son etkinliği Sofya’da gerçekleştirildi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, konut sahipliği ve uyumu konusunda gerçekleştirilen “Spor ve sosyal içerme” uluslararası final konferansı ve proje kapanış eğitimlerine “Özel Olimpiyatlar Bulgaristan” komitesi, sunumlarda ise TRAKDOSK ekibi katıldı. ve paylaşımlar.

Konferansta anaokulu ve okullardaki çocuklar için boş zaman etkinlikleri ve spor; spor liderleri için sadık bir gelişim ortamı; spora katılım için dijital teknolojiler; Sporda gönüllülük ve meydan okumalar, sonuçlar ve tartışma bölümü gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TRAKDOSK Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Akdağ, 3 yıl süren projede sona gelindiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu