Haber

Başkan Gümrükçü, Depremzedelerin Barınak İhtiyacı İçin Emlakçılar İle Buluştu

Çiğli Belediyesi, deprem bölgesinden İzmir’e gelmek isteyen depremzedelerin barınma ihtiyacına alternatif çözümler üretmek için emlak şubesi temsilcileriyle bir araya geldi.

Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, İzmir Emlak Odası Komite Başkanı Mesut Güleroğlu ve emlak dairesi temsilcileri katıldı. Lider Utku Gümrükçü, deprem bölgesinden edindiği bilgiler ve Çiğli Belediyesi’nin devam eden dayanışma çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi, emlakçıların konaklama ihtiyacına ilişkin tekliflerini dinledi ve notlar aldı.

Gümrük: “İlçemize gelen depremzedeleri yalnız ve çaresiz hissettirmeyeceğiz”

Görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunan Lider Gümrükçü, “Bir yandan acılarımızı yaşarken bir yandan da yaralarımızı sarmaya devam ediyoruz. Beşinci gün itibariyle deprem bölgesinden sadece İzmir’e gelmek için bize gelen 100’den fazla vatandaşımız oldu. Depremzedelerimizi taşıyan uçak ve gemiler dikkate alındığında önemli bir nüfus hareketliliği olacağı öngörülmektedir. Bu noktada gecikmeden konaklama ihtiyacına alternatif çözümler üretmek için sektör temsilcileri ile bir araya geldik. Analiz önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

“Z kuşağı değil, bir kuşak yani Atatürk kuşağı”

Dayanışma faaliyetlerine katılan gençlerden övgü dolu sözlerle bahseden Gümrükçü, “Gençlerimiz başlattığımız dayanışma kampanyasına ilk günden itibaren tüm gücüyle sahip çıktı. Gece gündüz çalışıyorlar. Vakit kaybetmemek için yemek yemek bile istemiyorlar. Her zaman Z kuşağı olarak adlandırılır; Bu gençler Z kuşağı değil A kuşağı yani Atatürk kuşağıdır. Onlarda gördüğümüz aidiyet duygusu, sorumluluk, dayanışma ve kararlılık bizi çok daha fazla motive ediyor. Kamu kurumları, sivil toplum, daire temsilcileri ve gençlerle birlikte hareket ederek İzmir’de ağırlayacağımız vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını giderecek, kimseyi yalnız ve çaresiz hissettirmeyeceğiz.”

Mesut Güleroğlu: “Dayanışma içinde olacağız”

İzmir Emlak Odası Komiteler Başkanı Mesut Güleroğlu, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Büyük bir acı içindeyiz. Deprem bölgesinden gelen haberler şehirlerimizde çok ciddi tahribatların olduğunu ortaya koyuyor. Bu da önemli bir konaklama ihtiyacı olacağını gösterir. Elimizi taşın altına koymaya hazırız. Sorumluluk alarak böyle bir toplantı düzenlediği için Çiğli Belediye Başkanımız Sayın Utku Gümrükçü’ye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-beylikova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu