Ekonomi

RBC makro zorlukları gerekçe göstererek Pagegroup hisselerini düşürdü, uzun vadeli getiriler konusunda olumlu

Perşembe günü RBC Capital Markets, Pagegroup Plc (PAGE:LN) (OTC: MPGPY) üzerindeki görünümünü düzeltti ve hisse fiyat hedefini 5,50 GBP’den 5,45 GBP’ye düşürürken, Outperform notunu korudu. Değişiklik, şirketin 2023 yılı sonuçlarının ardından geldi ve bir sonraki yıl için kazanç projeksiyonlarının revize edilmesine yol açtı.

Firma, Pagegroup’un 2024 mali yılı için hisse başına kazanç tahminini, mevcut makroekonomik belirsizlikleri gerekçe göstererek yaklaşık %11 oranında düşürdü. Buna rağmen, firmanın 2025 mali yılı için tahminleri büyük ölçüde değişmedi.

Analist, güvenin mevcut ekonomik ortamdan etkilenmesine rağmen, pandeminin kesintiye uğrattığı maaş görüşmelerinin normalleşmeye başlamasıyla işe alım sürtüşmesinin önümüzdeki aylarda azalacağı beklentisi olduğunu kaydetti.

RBC Capital Markets, Pagegroup’un uzun vadeli toplam hissedar getirisi potansiyeli hakkında olumlu düşünmeye devam ediyor. Şirketin 2030 yılına kadar piyasa değerinin tamamını hissedarlara geri döndürme hedefi, uzun vadeli değer önerisinin özellikle cazip bir yönü olarak vurgulandı.

Analistin yorumunda, cesaretlendirici bir neden olarak şirket içindeki temel faaliyet seviyelerinin altı çizildi. Anlık zorluklara rağmen, firma Pagegroup’un ekonomik zorlukların üstesinden gelebilecek ve stratejik finansal hedeflerine ulaşabilecek konumda olduğuna inanıyor.

Pagegroup’un önümüzdeki birkaç yıl boyunca hissedar değeri sunma taahhüdü, yatırım cazibesinde kilit bir unsur olarak görülüyor. Düzeltilmiş fiyat hedefi, hem kısa vadeli zorlukları hem de piyasa koşulları geliştikçe iyileşme ve büyüme potansiyelini dikkate alarak şirketin beklentilerine ilişkin incelikli bir görüşü yansıtmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu