Yaşam

Mahşer-i Cümbüş ekibi Hayalhane’yi açarak isteyene doğaçlama tiyatro öğretti.

Gösterileriyle yüz binlerce kişiyi eğlendiren Mahşer-i Cümbüş grubu, şimdi de Trump AVM’de açtıkları Hayalhane’de eğitim veriyor. Doğaçlama tiyatro olarak da bilinen tiyatro sporunu öğreten Mahşer-i Cümbüş, “Eğlenmek, öğrenmek ve gülmek isteyen herkesi bekliyoruz” diyor.

Türkiye’de çağdaş doğaçlama tiyatronun öncüsü Mahşer-i Cümbüş  takım,  ürettikleri sanatı izleyicileri ile daha kolay paylaşıp buluşturmak ve daha geniş kitlelere ulaşmaktır. Mahşer-i Cümbüş Hayalhane  Trump Alışveriş Merkeziyılında açıldı.

Hayalhane’de her meslekten ve her yaştan tiyatrosevere eğitim verdiklerini söyleyen Mahşer-i Cümbüş’ün kurucularından. Burak Satıbol” Eğitimlerimiz sadece modern doğaçlama tiyatroyu kapsar, oyunculuğu kapsamaz. Kursiyerlerimiz üçer aylık bir eğitim sürecinin sonunda mezun oluyorlar. 18 yaşını dolduran herkes modern doğaçlama tiyatro eğitimi alabilir.”Çeşitli şehirlerde Hayalhane şubeleri açarak çağdaş doğaçlama tiyatro kültürünü yaygınlaştırmak istediklerini belirten, Satıbol, “Modern Doğaçlama Tiyatro ile öğrenmek ve eğlenmek isteyen herkesi bekliyoruz”diyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu