Teknoloji

Apple, ABD’de üretilen çipleri kullanmak için Broadcom ile anlaştı

ABD’li teknoloji devi Apple, Broadcom ile ülkede üretilen bileşenler için çok yıllı, milyarlarca dolarlık bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Apple’dan yapılan açıklamada, anlaşma ile Broadcom’un 5G radyo frekansı bileşenleri ve FBAR filtreleri de dahil olmak üzere son teknoloji kablosuz bağlantı bileşenleri geliştireceği bildirildi.

Açıklamada, FBAR filtrelerinin birkaç önemli Amerikan üretim ve teknoloji merkezinde tasarlanıp üretileceği belirtildi ve Apple, şimdiden Broadcom’un Fort Collins FBAR filtre üretim tesisinde 1.100’den fazla istihdamın desteklenmesine yardımcı oldu.

Açıklamada, 5G teknolojisinin yeni nesil tüketici elektroniğinin geleceğini şekillendirdiği ve Apple’ın ABD’de bu alanı geliştirmek için on milyarlarca dolar harcadığı vurgulanırken, söz konusu yatırımlar şirketin 430 yıl yatırım taahhüdünün bir parçası. ABD ekonomisinde 2021’de 5 yılda milyar dolar. .

Apple, Amerikan tedarikçilerle doğrudan harcamalar, bilgi merkezi yatırımları, ABD’deki sermaye harcamaları ve diğer yerel harcamalar yoluyla hedefine ulaşma yolunda ilerliyor.

Açıklamada açıklama yapan Apple CEO’su Tim Cook, “Apple’ın tüm çalışmaları ABD’de tasarlanıp üretilen teknolojiye dayanıyor ve sarsılmaz bir inancımız olduğu için ABD ekonomisine yatırımlarımızı derinleştirmeye devam edeceğiz. Amerika’nın geleceğinde.”

kargi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu