İş

Amasya Belediyesi işçileri rekor maaş zammını zurna ve zurnayla kutladı

Amasya Belediyesi’nde görev yapan bini aşkın personele rekor maaş artışı yapıldı. Belediyede en düşük personel maaşı 12 bin 500 TL oldu. Maaşları yüzde 90 artan ekip çalışanları aylık en az 15 bin TL ile 16 bin TL arasında bir ücret alacak. İşçiler maaş zammını davul ve zurna çalarak kutladılar.

Belediyede görev yapan şirket ve ekip çalışanlarının bedellerinin belirlendiği toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı. Şirket çalışanlarına yüzde 35, ekip personeline yüzde 90 zam yapıldı. ‘Ulu başkan’ sloganları atan çalışanlarının yüzünü güldüren Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, emeklerinin karşılığını alan işçiye maaşlarını güle güle harcamaları temennisinde bulundu. Lider Sarı, şirket çalışanlarına Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bin TL, ekip çalışanlarına Ramazan’da bin 500 TL, Kurban Bayramı’nda 2 bin TL bayram harçlığı verileceğini açıkladı.

Belediye çalışanlarının maaşlarının gecikmeden ödendiğini belirten MHP’li Sarı, “Ne yaptıysak Amasya’nın menfaati için yaptık. Helal lokma için herkes işini yapacak. Halk size teşekkür edecek, halk dua edecek. Sizin için. Maaşlarınızı ödemek için her gün hesap yapıyoruz. Siz çalışın, emek verin, gerisi detay” dedi.

Sarı ile sözleşme imzalayan Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, “Belediyemizin tüm imkanları kullanılarak amaçları belirlenen bu toplu iş sözleşmesini yeterli bir toplu sözleşme olarak görüyorum. İmzaladığınız sözleşme, işten çıkarılmadıysanız, işyerlerinde kardeşlik varsa bu sözleşme güzel bir toplu iş sözleşmesidir” dedi.

Hizmet İşçi Sendikası Amasya İl Başkanı Tolga Öztürk de toplu iş sözleşmesi üyelerine hayırlı olsun dedi. – AMASYA

meramajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu